Zima tuż tuż…

Przygotowanie auta do sezonu jesienno-zimowego to istotna kwestia dla każdego posiadacza czterech kółek. Właściciele auta przygotowując je do tego okresu często zapominają o kwestiach zabezpieczenia przed panującymi w tym czasie warunkami. Jeśli sezon jesienno-zimowy kończysz tylko na wymianie opon, możesz się niemiło rozczarować.

Czytaj dalej Zima tuż tuż…

Co z garażu przenieść do domu?

Chemia samochodowa stworzona z myślą o autach (rzecz jasna) świetnie sprawdzi się również i w domu. Od kiedy mam do autokosmetyków nieograniczony dostęp ograniczam zakupy chemii „na mieście”. Duża część kosmetyków samochodowych zastępuje produkty stricte przeznaczone do utrzymania czystości w domu. Poniżej przedstawię takie właśnie zamienniki, moim zdaniem (no dobra- zdaniem żony) nawet lepsze. Czytaj dalej Co z garażu przenieść do domu?

Usuwanie wgnieceń -PDR. O co w tym wszystkim chodzi?

Nie raz można zaobserwować na mieście tzw. parkingówki. Poobijane drzwi od życzliwych parkujących pod marketami czy efekty gradobicia.
Do tej pory jedynym rozwiązaniem było szpachlowanie elementu oraz powtórne malowanie, co skutkowało diametralnym spadkiem wartości auta oraz autentyczności.
Na przeciw oczekiwaniom klientów powstała metoda naprawy takich uszkodzeń – PDR.

Czytaj dalej Usuwanie wgnieceń -PDR. O co w tym wszystkim chodzi?

Czyszczenie i zabezpieczanie wnętrza twojego auta

Cześć! W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy poruszyć temat czystej deski rozdzielczej w aucie.
Na rynku istnieje pełna gama środków czyszczących oraz konserwujących plastiki. W celu wyczyszczenia wszystkich elementów plastikowych w aucie potrzebujesz zaopatrzyć się w środek typu APC (All Purpose Cleaner), mikrofibrę oraz (w zależności od typu zabrudzeń) pędzelek lub szczoteczkę z twardszego włosia. My użyliśmy szczoteczki.

Czytaj dalej Czyszczenie i zabezpieczanie wnętrza twojego auta

Folia na aucie, jak o nią dbać?

Coraz więcej osób decyduje się na oklejenie swojego auta, warto jednak pamiętać o jej właściwej pielęgnacji, aby zapobiec późniejszym komplikacjom. Folia zachowuje się podobnie jak lakier, narażona jest na te same warunki drogowe i pogodowe. Czytaj dalej Folia na aucie, jak o nią dbać?

Bezpieczne mycie detailingowe krok po kroku

Sezon letni to czas, kiedy wiele osób postanawia samemu zadbać o czystość swojego auta. Ta czynność z pozoru wydaję się banalna i oczywiście taka jest, ale nie zawsze efektywna. Nie raz zdarzyło się Wam, że po umyciu auta mieliście wrażenie, że nadal jest brudne? Zostały Wam plamy po twardej wodzie? Przybyło mnóstwo kolistych rys? Dzisiaj postaram się przybliżyć temat jak tego uniknąć przedstawiając prosty schemat mycia. Czytaj dalej Bezpieczne mycie detailingowe krok po kroku