Woski Samochodowe -rodzaje i zastosowanie

Na rynku znajdziemy wiele propozycji wosku do naszego auta. Zarówno tańszych zaczynających się od 80zł aż po luksusowe produkty za kwotę ponad 500zł. Jaki zatem wybrać wosk dla swojego auta? Na to pytanie postaram się udzielić odpowiedzi w dzisiejszym wpisie.

Czytaj dalej Woski Samochodowe -rodzaje i zastosowanie

Jak poprawnie wyprać tapicerkę w naszym samochodzie

Na rynku istnieje wiele firm świadczących usługi prania tapicerki, jednak gdy w naszej okolicy nie ma godnej polecenia firmy, wówczas jesteśmy skazani na pranie jej we własnym zakresie.

Czytaj dalej Jak poprawnie wyprać tapicerkę w naszym samochodzie

Co to jest IPA ?

Alkohol izopropylowy potocznie nazywany IPA używany jest w Autodetailingu do wielu zabiegów. Głównie podczas pracy z lakierem np. korekta lakieru. Dzięki zastosowaniu IPY możemy przeprowadzić inspekcję stanu lakieru pomiędzy etapami polerowania. Czytaj dalej Co to jest IPA ?

Nowy pogromca brudnych skór na rynku?

Na rynku detailingowym możemy znaleźć wielu producentów produkujących środki dedykowane do czyszczenia i pielęgnacji skóry. Nie wątpliwie królem na rynku europejskim jest firma Colourlock. Znana i lubiana  marka przez profesjonalne studia autodetailingowe, i nie ma czemu się dziwić. Popularne zestawy Colourlock Strong i Soft podbiły serca miłośników skórzanej tapicerki samochodowej w całej Europie. Niestety ceny produktów Colourlocka nie należą do najniższych, co wielu klientów zniechęca.

Czytaj dalej Nowy pogromca brudnych skór na rynku?

Zima tuż tuż…

Przygotowanie auta do sezonu jesienno-zimowego to istotna kwestia dla każdego posiadacza czterech kółek. Właściciele auta przygotowując je do tego okresu często zapominają o kwestiach zabezpieczenia przed panującymi w tym czasie warunkami. Jeśli sezon jesienno-zimowy kończysz tylko na wymianie opon, możesz się niemiło rozczarować.

Czytaj dalej Zima tuż tuż…

Co z garażu przenieść do domu?

Chemia samochodowa stworzona z myślą o autach (rzecz jasna) świetnie sprawdzi się również i w domu. Od kiedy mam do autokosmetyków nieograniczony dostęp ograniczam zakupy chemii „na mieście”. Duża część kosmetyków samochodowych zastępuje produkty stricte przeznaczone do utrzymania czystości w domu. Poniżej przedstawię takie właśnie zamienniki, moim zdaniem (no dobra- zdaniem żony) nawet lepsze. Czytaj dalej Co z garażu przenieść do domu?