Nowy pogromca brudnych skór na rynku?

Na rynku detailingowym możemy znaleźć wielu producentów produkujących środki dedykowane do czyszczenia i pielęgnacji skóry. Nie wątpliwie królem na rynku europejskim jest firma Colourlock. Znana i lubiana  marka przez profesjonalne studia autodetailingowe, i nie ma czemu się dziwić. Popularne zestawy Colourlock Strong i Soft podbiły serca miłośników skórzanej tapicerki samochodowej w całej Europie. Niestety ceny produktów Colourlocka nie należą do najniższych, co wielu klientów zniechęca.

         Nie tak dawno temu miałem bezpośrednie spotkanie z produktem od Fx Protect, mianowicie z Fx Protect Leather Cleaner. Wstępnie podchodziłem do produktu dość sceptycznie. Nie dowierzałem, że środek 2 in 1 może działać dobrze, a jednak może 🙂  W tym przypadku czyszczenie skóry oraz jej konserwacja ma być uzyskana w jednym kroku.
Dodatkowo cena  FX Protect za opakowanie 170 ml w butelce z pianowniczką wynosi 36.90 zł co jest bardzo miłym zaskoczeniem w porównaniu do wcześniej wspomnianego Colourlocka.
Na pierwszy test poszły regularnie czyszczone skóry w moim aucie.
BMW tapicerka skórzana- FX Protect Leather Cleaner
Może nie zbyt duże wyzwanie, ale byłem mile zaskoczony. Skóra bardzo odżyła, stała się miękka i przyjemna w dotyku. Jednocześnie pozostając w naturalnym kolorze bez połysku. Parę miesięcy później do zaprzyjaźnionego studia przyjechało auto z jasną tapicerką i  bardzo brudnymi skórami. Od razu do głowy przyszło mi, że to będzie to idealny egzemplarz na sprawdzenie co tak naprawdę potrafi  FX Protect.
FV Protect Leather Cleaner- efekt przed czyszczeniem tapicerki skórzanej
FV Protect Leather Cleaner- przed czyszczeniem tapicerki skórzanej
Efekt 50/50 przeszedł moje najśmielsze oczekiwania!
FX Protect Leather Cleaner- 50/50 tapicerka skórzana

FX Protect Leather Cleaner- 50/50 tapicerka skórzana

Więc jeśli nie po drodze jest Ci  z zakupem droższego zestawu colourlock możesz wybrać (bez obaw ) tańszy produkt fx’a 🙂