Optimum – Nowe spojrzenie na Detailing

Z marką Optimum zderzyłem się już kilka lat temu jeszcze jako totalny laik kupując w jednym z Warszawskich sklepów detailingowych płyn, który miał dobrze wyczyścić moje felgi. Polecono mi nieznaną  wówczas dla mnie markę Optimum jako bardzo dobry płyn do felg, który usuwa nawet najcięższe zabrudzenia właściwie tylko przy użyciu myjki ciśnieniowej. Tak też działał – chyba najlepsze czym myłem kiedykolwiek koła. Jednak bardzo szybko z niego zrezygnowałem ze względu na koszt około 80zł  za 0,5L.  Sprzedawca nie powiedział jednak  że mogę go rozcięczyć w zależności od zabrudzeń do których go zamierzam go wykorzystywać.  Jak się później okazało był to produkt Optimum Power Clean – czyli ogólno czyszczący środek zasadowy – APC. Dziś wiem, że pomimo swojej ceny warto po niego sięgać ze względu na możliwość bardzo mocnego rozcieńczenia. Przez co cena staje się znacznie korzystniejsza.

Markę Optimum postanowiłem wprowadzić do swojego sklepu ze względu na odmienne spojrzenie na Detailing. W końcu która marka posiada pasty polerskie w spray’u ? Czy propaguje mycie auta gąbką i szamponem, który nie wymaga spłukiwania. Brzmi jak abstrakcja ?

Nie ukrywam, że na początku moja głowa nie chciała tego przyjąć do wiadomości jednak bliskie spotkanie z produktami pozwoliło przekonać się do technologi, która niesie Optimum Polymer.

Co wprowadziliśmy do naszego sklepu z asortymentu Optimum ?

Szampon No-Rinse

szampon Optimum No rinse

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Optiumum No Rinse Wash & Shine jest najbardziej zaawansowanym szamponem do mycia samochodów, który wymaga nie więcej niż 7 litrów wody do mycia całego samochodu.

Największą cechą No Rinse Wash & Shine jest to, że nie posiada on w swoim składzie pieniących się środków powierzchniowo czynnych, dzięki czemu po umyciu auta nie ma trzeba go spłukiwać!

Jest to doskonały produkt dla osób, które nie mają ochoty na marnowanie wody lub po prostu nie mają do niej dostępu, np. garaż czy parking pod blokiem.

 

Big Red Sponge –  gąbka do mycia w technologii no-rinse

gąbka optimum big red sponge

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Optimum Big Red Sponge – bardzo delikatna gąbka do mycia bez spłukiwania w technologii Optimum (zalecany szampon Optimum No Rinse).
Odpowiednio dobrana piana pozwala wciągać brud, a dodatkowo jest wystarczająco delikatna żeby nie rysować lakieru.

Big Red Sponge posiada również nacięcia które dodatkowo ułatwiają wciąganie brudu i zwiększają powierzchnię.

 

MDR -środek do usuwania śladów po twardej wodzie  -waterspotów

Optimum MDR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Optimum MDR (Mineral Deposit Remover) jest zaawansowanym produktem usuwającym trudne osady z twardej wody z powierzchni lakieru, szyb oraz innych powierzchni zewnętrznych.

Osady z wody powstają kiedy twarda woda wyparowuje z opłukanej nią powierzchni. Minerały oraz inne zanieczyszczenia, po odparowaniu wody pozostają na powierzchni w postaci osadu.

Optimum MDR nie jest produktem ściernym, a jego nakładanie można wykonać ręcznie przy pomocy gąbki lub ściereczki z mikrofibry. Delikatne wcieranie produktu w plamę z osadem przez 30 do 60 sekund pozwoli na powolne rozpuszczenie osadu. Po wtarciu należy opłukać miejsce nałożenia i sprawdzić czy czyszczenie zakończyło się pomyślnie.

Dla bardzo trudnych plam można nakładać MDR maszynowo, używając niskich obrotów i miękkiego pada.

 

Power Clean- APC

 

Optimum Power Clean

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Optimum Power Clean jest uniwersalnym produktem, który w bezpieczny sposób usuwa trudne zabrudzenia z wszelkich powierzchni i materiałów Unikalna formuła zawierająca specjalne polimery i emulgatory skutecznie rozkłada zanieczyszczenia i nie pozostawia śladu po czyszczeniu!

Stężony usuwa owady, brud z klocków hamulcowych jak również plamy z oleju. Rozcieńczony może zostać użyty do czyszczenia elementów skórzanych jak również gumowych i plastikowych. Optimum Power Clean jest produktem przyjaznym środowisku, który potrafi usunąć wszelkie trudne do usunięcia plamy!

Optimum Power Clean to potężny cios w brud będąc przy tym delikatnym dla czyszczonego elementu. Ten jeden produkt pozwoli wyczyścić cały samochód, od silnika i kół przez skórzaną tapicerkę i plastikową deskę rozdzielczą! Optimum Power Clean po rozcieńczeniu w proporcji 3:1 można użyć do usuwania z lakieru owadów oraz trudnego brudu, jak również w bezpieczny sposób wyczyścić elementy ze skóry, plastiku czy gumy. Przy większości plam wystarczy popsikać je naszym produktem, a następnie po prostu zetrzeć czystą szmatką.

Optimum Power Clean polecany jest szczególnie przy czyszczeniu padów polerskich w systemie Optimum, przed użyciem Pad Washer’a warto spryskać pad power cleanerem.

Opti-Seal -Sealant

Optimum Opti-Seal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Optimum Opti- Seal jest rewolucyjnym sealantem, który nie pozostawia po sobie śladów, nie wymaga polerowania, a za to nadaje karoserii niesamowitego połysku i śliskości. I to wszystko przy użyciu ledwie kilku kropel na jeden samochód!

Opti-Seal służy do zabezpieczenia większości powierzchni samochodu – włącznie z karoserią, szybami, elementami plastikowymi, gumowymi jak również całe koła. Nasz produkt jest prawdziwym sealantem, nieposiadającym dodatkowych składników czyszczących, przez co musi być nakładany na perfekcyjnie czyste powierzchnie, by osiągnąć szczyt swoich właściwości!

Polimerowa powłoka zabezpiecza lakier odizolowując go od brudu, wilgoci, oleju oraz promieniowania UV. Opti-Seal zaczyna łączyć się z lakierem w krótką chwilę po jego nałożeniu na powierzchnię i prawie natychmiast zamienia się w polimerową warstwę ochronną, której wytrzymałość liczona jest na okres do 6 miesięcy.

Hyper Compound -pasta polerska mocno ścierna

Pasta Optimum Hyper Compound

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Optimum Hyper Compound jest pierwszą i jedyną na rynku pastą polerską w aerozolu, która nie pyli! OHC jest pastą charakteryzującą się dużą mocą ścierania, zaprojektowaną do usuwania głębokich zarysowań po piasku, kurzu lub rysy powstałe w inny sposób. Dla usunięcia rys wystarczy jedno lub max. dwa przejścia po zarysowaniach.

Optimum Hyper Compound powstał, by sprostać przede wszystkim wymagania producentów samochodów, którzy potrzebowali środka przyjaznego w użytkowaniu, a jednocześnie umożliwiającego szybkie wykończenie polerskie nowych samochodów i w tej roli sprawdza się nader znakomicie!

OHC zawiera ścierniwo SMAT (Super Micro Abrasive Technology), którego największą zaletą jest jego niska podatność na kruchość. dzięki czemu działa ono tak długo jak długo będziemy polerować dany element. Dzięki SMAT jedna aplikacja (psiknięcie aerozolem) na pad wystarczy do wypolerowania całego elementu!

Optimum Hyper Compound nie zawiera żadnych olejków silikonowych ani wosku, dzięki czemu produkt w trakcie polerowania praktycznie w ogóle nie pyli i może być stosowany w każdych warunkach – bez konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń i bez strachu o zabrudzenie garażu czy trudno usuwalne pozostałości pasty na lakierze. To co pozostaje można z łatwością zetrzeć przy pomocy zwykłej ściereczki z mikrofibry. W zasadzie OHC jest spełnieniem marzeń każdego detailera.

OHC można stosować przy każdej prędkości pracy maszyny polerskiej i przy zastosowaniu jakiegokolwiek pada (byle był waszym ulubionym). Oczywiście od wyboru pada zależy czy OHC będzie bardziej lub mniej agresywnie działał na polerowany element. Zalecamy, by następnym krokiem po użyciu OHC było użycie Optimum Hyper Polish.

 

 

Intenvise Polish – pasta polerska średnio ścierna

Pasta Optimum Intensive Polish

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OIP jest pastą charakteryzującą się średnią mocą ścierania, zaprojektowaną do usuwania średnich zarysowań po piasku, kurzu lub rysach powstałych w inny sposób. Skutecznie pozbywa się śladów ściernych po papierze ściernym o gradacji nawet 1500. Dla usunięcia rys wystarczy jedno lub max. dwa przejścia po zarysowaniach.

 

Hyper Polish – pasta polerska lekko ścierna

Pasta Optimum Hyper Polish

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Optimum Hyper Polish jest pierwszą i jedyną na rynku pastą polerską w aerozolu, która w ogóle nie pyli – wymarzona pasta dla detailerów! Aerozol pozwala na równomierne pokrycie pastą całego pada, przez co cała jego powierzchnia może zostać użyta do polerowania bez pojawia się suchych miejsc. Nakładanie pasty w aerozulu znacznie przyspiesza pracę, przy uzyskaniu lepszego rezultatu końcowego, niż w przypadku zwykłych past polerskich.
Używanie OHP jest dziecinnie proste, a przy tym nasza pasta nie pyli w trakcie polerowania (ale tak naprawdę nie pyli) i nie powoduje zatrzymania maszyny polerskiej w trakcie jej używania (nawet przy ciężkiej pracy na najwyższych obrotach).

Aerozol minimalizuje ryzyku nadmiaru pasty na padzie i nie powoduje efektu „gumowatości” pada. Pozostałość po OHP można zetrzeć z lakieru przy pomocy zwykłej mikrofibry. OHP może być używane z każdym padem i będzie współpracowało z każdą maszyną polerską! Pasta wykończeniowa.
OHP szybko usuwa hologramy i drobne zarysowania, na wszelkich typach lakieru, tworząc przy tym idealnie gładką powierzchnię. Dodatkowym atutem naszej pasty, warto zwrócić uwagę, że nie zatyka on porów w padzie.

 

Car Wax – wosk w sprayu UV

Wosk UV Optimum Car Wax

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Optimum Car Wax to bardzo trwały wosk w sprayu na bazie naturalnej carnauby oraz dodatków polimerowych. Posiada również filtry UV, dzięki czemu z powodzeniem możesz używać go nawet na lakierach akrylowych. Produkt aplikuje się bardzo szybko i przyjmnie. Nie sprawia żadnych problemów z docieraniem, dzięki czemu smiało możemy polecić go nawet na czarne, bardzo wymagające lakiery. Tak jak to w naturze wosków, Car Wax posiada trochę właściwości maskujących oraz przyciemniających. Możesz go używać w trakcie suszenia lakieru, po myciu szamponem Optimum No Rinse. Dzięki temu łatwiej będzie zbierać wodę, a w jednym kroku również pozostawisz woskową warstwę zabezpieczającą.