Serwis Powłoki Kwarcowej/Ceramicznej co to jest?

Decydując się na zastosowanie powłoki kwarcowej/ceramicznej na nasze auto musimy pamiętać o właściwej jej pielęgnacji. Szanujące się firmy Detailingowe często zachęcają swoich klientów już w momencie opuszczania auta ze studia świeżo po aplikacji aby dbali o powłokę pojawiając się co jakiś czas na tzw. serwis powłoki lub zaopatrzyli się w odpowiednią chemię i sami o nią dbali.

Na czym polega serwis powłoki ?

Jest to nic innego jak gruntowne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z naszego pojazdu przez zastosowanie wieloetapowego mycia a następnie przykrycie gołej powłoki dedykowanym środkiem.

Podczas takiego serwisu usuwane są:

-zanieczyszczenia metaliczne (pyły z klocków hamulcowych)

-zanieczyszczenia drogowe (smoła, asfalt)

-zanieczyszczenia organiczne (zaschnięte owady, soki z drzew-żywica, osady wapienne)

Co uzyskujemy robiąc przegląd powłoki?

Zadaniem serwisu powłoki jest przywrócenie jej kondycji do jak najbardziej przybliżonych efektów jak w dniu jej aplikacji.

 Czym zabezpieczamy auto podczas serwisu powłoki?

W zależności od zastosowanej powłoki możemy wybrać dedykowane środki lub użyć zwykłego Quickdetailera lub QuickWaxa.

Według mojej opinii warto iść w rozwiązania przewidziane przez producenta gdyż dają one maksymalne efekty, przykłady:

Gyeon Mohs do odżywienia stosujemy Gyeon Cure

FxProtect Glass Coating do odżywienia  stosujemy FxProtect Top Coating lub Vision Coating

Kisho 701,811,901 do odżywienia stosujemy Kisho x03

Tevo S36 do odżywienia stosujemy Tevo S06 lub Tevo Unigard

Co jaki czas powinniśmy robić serwis powłoki?

Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie często sami. W zależności od tego w jakich warunkach używamy auta oraz ile kilometrów nim robimy. Z własnego doświadczenia wiem, że nie powinniśmy przekraczać interwału 10 000km lub 3msc. Warto też słuchać zaleceń studia w którym wykonywana była aplikacja. Pamiętajcie, że żadne studio nie uzna wam gwarancji na wykonaną usługę jeśli auto nie pojawia się u nich na serwisie, lub nie są przekonani, że sami jesteśmy w stanie zrobić taki serwis.

Jeśli nie masz możliwości z jakiegoś względu pojawiać się na serwisy w studio detailingowym ale samemu zadbać o prawidłową kondycję lakieru skontaktuj się z moim sklepem a na pewno pomożemy Ci w doborze odpowiednich kosmetyków i wytłumaczymy proces aplikacji 🙂